JenLab پیشنهادی جدید برای پیوند قرنیه ارائه می دهد

بیماری های قرنیه دومین علت نابینایی در سراسر جهان هستند. هنگامی که درمان های متعارف ناکام می شوند، می توان از طریق پیوند قرنیه های اهدای انسان، چشم بیمار را بازسازی کرد.

پیوند قرنیه شایع ترین روش پیوند در جهان است. با این حال، اهدا کنندگان به اندازه کافی برای برآوردن تقاضا وجود ندارد، در حالی که زمان انتظار برای قرنیه اهداءده تا 9 ماه است. با اضافه کردن به مشکل، تعداد زیادی از نمونه های اهداء شده برای پیوند به علت سابقه پزشکی اهدا کننده یا با توجه به کیفیت بافت ضعیف مانند چگالی سلول اندوتلیوم کم، مناسب نیستند. به طور معمول، قرنیه اهدا برای چند روز یا حتی هفته ها در ظروف مخصوص قبل از پیوند نگهداری می شود.

پیوند قرنیه شایع ترین روش پیوند در جهان است

توموگرافی چند فتونی
در حال حاضر، بررسی کیفی قرنیه های اهدا شده توسط آزمایش لامپ لامپ انجام می شود، و اطلاعاتی در مورد آناتومی و مورفولوژی قرنیه ارائه می شود. در JenLab ، ما یک روش جدید با وضوح بهتر، ارائه اطلاعات بیشتر در مورد متابولیسم سلولی، و همچنین در ساختار ساختار کلاژن استروما، ایجاد کرده ایم. این روش توموگرافی چند فتوت (MPT) نامیده می شود.

MPT مبتنی بر تکنولوژی لیزر femtosecond مادون قرمز نزدیک است که در حال حاضر در استفاده بالینی برای ارائه بیوپسی های اپتیکی غیر تهاجمی، بدون برچسب از پوست انسان است. برنامه های فعلی شامل تشخیص زود هنگام سرطان پوست سیاه پوست، ارزیابی لوازم آرایشی پیری و اندازه گیری ریزش پوست در فضانوردان پس از سفر فضایی طولانی است.

JenLab با استفاده از بودجه برنامه Horizon 2020 در اتحادیه اروپا (726666، LASER-HISTO، مرحله 2-SME)، پیشگامی استفاده از MPT برای بهبود کیفیت پیوند قرنیه، با استفاده از تصویربرداری متابولیسم نوری، تصویربرداری کلاژن و چربی تصویربرداری آب وضعیت متابولیک را می توان از طریق طول عمر فلورسانس اتم فلوئورسنت Coenzymes ارزیابی کرد. شبکه فیبرهای کلاژن می تواند از طریق تولید دوم هارمونیک (SHG)، که در آن پرتو لیزر مادون قرمز به نور آبی ضعیف منتقل می شود، تصویر می شود. اطلاعات شیمیایی در مورد توزیع چربی ها و محتوای آب را می توان با طیف سنجی سریع Raman (CARS) بازیابی کرد. CARS همچنین مسیری را برای مطالعه فارماکوکینتیک قطره چشم باز می کند.

دید درخشان در قرنیه
در پروسه MTP JenLab چندین آشکارساز به اندازه گیری همزمان اتوفلورسانس، طول عمر فلورسانس، SHG و CARS با حساسیت تک فوتون اجازه می دهد. بخش نوری متشکل از 512 × 512 پیکسل فقط شش ثانیه طول می کشد. سلول های داخل سلولی و شبکه کلاژن می تواند بلافاصله بر روی صفحه نمایش دیده شود.

در اولین مطالعه بالینی مرکز پزشکی دانشگاه سارلند، ما نشان دادیم که تصاویر MPT را می توان برای توصیف مورفولوژی لایه های قرنیه، سلول های داخل سلولی، شبکه کلاژن و متابولیسم قرنيه های انسانی استفاده کرد. علاوه بر این، یک آلودگی باکتری می تواند تشخیص دهد.

جالب توجه است که متابولیسم انواع سلولهای intratissue با زمان پس از اهدای خون افزایش می یابد، در حالیکه متابولیسم سلول های اندوتلیال مهم کاهش می یابد. بنابراین، MPT می تواند برای بهینه سازی روش ذخیره سازی و ارزیابی زمان مناسب پیوند استفاده شود.

ما معتقدیم که در طی چند سال آینده MPT میتواند برای بررسی سطح کیفی قرنیه اهدا شده برای پیوند به منظور افزایش تعداد نتایج جراحی مثبت مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، MPT در in vivo نیز به احتمال زیاد در چشم انسان برای تشخیص بیماری هایی نظیر دیابت از طریق یک چشم به صورت مستقیم از طریق پنجره شفاف انسان قرنيه به کار می رود.

Shanghai New Eyes Medical Inc. در سال 2005 تأسیس شد و در سال 2012 منتشر شد. این اولین شرکت منتشر شده در زمینه پزشکی چشم پزشکی است.

ما در سیستم ضبط ویدئو دیجیتال برای تجهیزات چشم پزشکی، مانند میکروسکوپ لامپ شکاف، میکروسکوپ دوربین فوندوس، میکروسکوپ چشم پزشکی، AB scan، Ophthalmoscope و غیره، تخصصی هستیم.

برای اطلاعات بیشتر لطفا کلیک کنید: http://www.eyesmed.com/products